Olumlu Tutum

Hayatta başarılı olmamızı tutumumuz belirler. Başarılı ve başarısız olanların arasındaki fark, başarılı olanlar hayatlarını en iyi şekilde geçirmiş, olaylara bakış açısı ve tutumu olumlu yönde olan ve zaferle en dolu olan deneyimlerini düşüncelerini yönetir ve yönlendirir.. Başarısız olanlar başarılı olanların tam aksine, geçmişiyle mücadele ederek olaylara geçmişteki yenilgileri  şüpheleri yönlendirir ve kontrol etmektedir..

Başarıyla uzaklığınız, bir tutum kadardır..

İnsanların bir çoğu şu şekilde düşündüklerine inanıyorum, Ben bu noktaya başkalarının yardımıyla geldim. Hayattaki konumlarını daima koşuların belirlediklerini ifade etmektedirler. Nitekim burada anlayamadıkları şey bizi biz yapan çevremizde bulunanlar değildir,  kısaca hayatta hep bakış açımızdan kendimiz sorumluyuz..

Nazi dönemindeki bir esir kampında sağ çıkmayı başaran bir esir konuyla ilgili bir söz söylemişti. “İnsanın her türlü koşullar altında kendine bir tutum belirleyebilmesi, o kişini elinde alınmayacak en son insan özgürlüğüdür.”

Sonuç olarak anlatmak istediğim şey: Hayatta karşı tutumumuz bize karşı tutumunu belirler ve diğer insanlara karşı tutumumuz o insanların bize karşı tutumunu belirler, Bir işe başlarken ki tutumumuz, o işin sonucunu her şeyden daha fazla etkiler.. Çevremizi oluştururken insanlara karşı zihinsel, fiziksel, duygusal ve ruhsal tutumlarımız bu nedenle etkili olduğudur.

Son olarak şunu da belirtmek isterim, olumlu tutum sizi daima başarıya götürecek değildir ancak günlük yaşamınızda oldukça fazla olumlu iyileşme göreceğiniz kesindir. Olumsuz tutumlara sahipseniz eğer başarısız olmanız kaçınılmazdır. Bu zamana kadar kötü tutuma sahip fakat sürekli başarılı olan bir insan hiç görmedim..  Aksini iddia eden varsa bana ulaşsın 🙂

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir